Taşınmak İçin En İdeal Gün Ne Zamandır?

Ev Taşırken Kolaylık Sağlayacak İpuçları
Ekim 31, 2018
Nakliyede Güvenliğin Önemi
Kasım 2, 2018

Taşınmak İçin En İdeal Gün Ne Zamandır?

 

Bazı insanlar için yeterli nakit ellerinde bulunduğu zaman her gün taşınabileceğini düşünmektedir. Bununla beraber biraz planlama yaparak cebinizden evden eve nakliyat konusunda daha az para çıkmasını sağlayabilirsiniz.

İnsanlar evden eve nakliye fiyatlarının yıl içerisinde çok fazla farklılık göstermediğini düşünebilmektedir. Her ay için piyasa içerisinde nakliyat hizmetleri konusunda bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Bununla beraber haftanın her günü için fiyatlamalar farklı duruma gelebilmektedir. Bu yüzden taşınma konusunda çok fazla acele etmemenizi sizlere öneriyoruz.

Doğru Tarih Seçimi

Tarih konusunda esnek davranma imkanınız yer alıyorsa hafta sonlarını seçmenizi sizlere tavsiye etmiyoruz. Bu zamanlar ayın en popüler günleri olarak yer almaktadır. Nakliye firmaları da kazançlarını genel olarak çok bu günlerde gerçekleştirmektedir. Bu yüzden eğer ev sahibiniz ya da patronunuz gün içerisinde size izin veriyorsa başka tarihleri seçebilirsiniz. Tasarrufla beraber işin çok olduğu günler içerisinde nakliye şirketleri aynı gün işi bitirebilmektedir. Hızlı çalışma ise beraberinde dikkatsizlik ve özensizlik getirebilmektedir. Bu uygulamalarda taşımayı bitirerek diğer işe yetişmek isteyeceklerdir. Bu yüzden daha az işin yer aldığı ve çalışanların kolay bir şekilde çalışabilecekleri günleri seçmeniz gerekebilir.

Cuma günleri yoğun geçen günler arasındadır. İnsanlar taşınmayı Cuma günü yaparak hafta sonu yeni eve yerleşmek adına daha fazla zaman kazanmak isteyebilir.

Yaz Aylarında Fiyatlar

Yaz ayları içerisinde nakliyat fiyatları 15% ila 40% daha pahalı olarak yer alabilir. Yaz aylarında hem daha fazla talep bulunması ve işçilik ücretlerinin yükselmesi nedeniyle evden eve nakliyat fiyatları artmaya başlamaktadır. Mart Yazın taşımak isteyen kişileri ellerini çabuk tutarak taşınma tarihine 15-20 gün kala firma konusunda karar kılmaları daha sağlıklı taşımacılığın yapılmasını sağlamaktadır. Yaz aylarında işlerinizi son dakikaya bırakmanız durumunda size daha pahalıya mal olabilmektedir. Taşınma zamanınıza firma ile birlikte karar verebilmeniz sizlere daha iyi hizmetle beraber daha uygun fiyat seçenekleri getirebilmektedir. Tarihin esnek olarak yer alması stressiz bir taşınma konusunda son derece önemli adımlar arasındadır. Sizde tüm detayları Balıkesir evden eve nakliyat firmasından öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir