Arşiv Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Banka Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
Kasım 16, 2018
Nakliyat Sigortası Neleri Kapsar?
Kasım 18, 2018

Arşiv Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

 

Devlet ve özel kuruluşların arşivlerindeki dosyaların taşınmasını gerektiren durumlarda Balıkesir evden eve nakliyat firmalarının sizlere sunduğu arşiv taşımacılığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Arşiv Taşımacılığı Nedir?

Arşiv taşıması denildiği zaman aklınıza sadece devlet kurumlarındaki devasa dosyalar geliyor olabilir; ancak günümüzde özel pek çok kuruluşun da devasa arşivleri bulunmaktadır. Arşivlerin taşınması hizmetinden genellikle çok fazla dosya biriktiğinde ve depoların dahi dolduğu durumlarda yararlanılmaktadır. Ancak bazen arşivlerin yerinin değişmesi firma ya da şirketin yerinin değişmesi gibi nedenlerden de kaynaklanabilmektedir.

Arşiv Taşımacılığı Nasıl Bir Nakliyat Hizmeti Gerektirmektedir?

Arşiv taşıması diğer nakliyat hizmetlerinden çok farklı bir şekilde gerçekleştirilmesi gereken bir süreci kapsamaktadır. Yüzlerce ve bazen binlerce dosyanın sırasının bozulmadan başka bir yere nakledilmesi ve bu nakliyat hizmeti sırasında dosyaların hiçbirinin zarar görmemesi gerekmektedir. Bu nedenler arşiv taşımacılığı nakliyatının çok dikkatli ve özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektirdiği son derecede açıktır.

Arşiv Taşımacılığı Hangi Adımlar İzlenerek Yapılmaktadır?

Arşiv taşımacılığının genel olarak aşağıdaki adımlar takip edilerek gerçekleştirildiğini söyleyebiliriz:

  1. İlk olarak nakliyat firmasının çalışanlarının arşive gelerek taşınacak eşyaları incelemesi, tasnif sıralamasını izlemesi ve dosyaların nasıl yerleştirildiğini öğrenmesi gerekmektedir.
  2. Ağır eşyaların ve önemli arşiv dosyalarının taşınması için kalın karton kutular ya da sandıklama yöntemleri kullanılmaktadır. Sıvı geçirmez kutular arşiv dosyalarınızın zarar görmeden taşınmasını sağlayacaktır.
  3. Eşyalarınız kutulara yerleştirilirken sıraları bozulmadan, planlı ve programlı bir şekilde kutulara yerleştirilmektedir.
  4. Kutulama işlemi sona erdiğinde kutunun içerisinde fihrist tarzında bilgilendirme yazıları yazılmaktadır.
  5. Tüm kutular oluşturulduktan sonra kutular ağırlığına göre çalışanlar yardımıyla ya da yardımcı ekipmanlar ile nakliyat aracına taşınmaktadır.
  6. Yeni adresine gelen dosyalar sırası ile yeni arşiv odasına çıkarılmaktadır.
  7. Dosyalar sırası bozulmadan yeni yerlerine yerleştirilmekte ve hiçbir karışıklık yaşanmadan yeni arşivinizde dosyalarınızın sistematik bir şekilde sıralanması sağlanmaktadır.

Arşiv Taşımacılığı Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Genel olarak arşiv taşımacılığı fiyatı taşınacak arşiv dosyalarınızın sayısına, kullanılacak nakliyat aracına, kaç personelin çalıştırılması gerektiğine, hangi nakliyat yöntemi ile taşımanın gerçekleştiğine göre belirlenmektedir. Bu nedenle net bir fiyat için firmayla iletişime geçip arşivi görmelerini sağlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir