Banka Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Parsiyel Taşımacılık Nedir? Nasıl Yapılır?
Kasım 15, 2018
Arşiv Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
Kasım 17, 2018

Banka Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

 

Bankaların sayısının her geçen gün artması ile Balıkesir evden eve nakliyat firmalarının banka taşımacılığı hizmetine duyulan ihtiyaç artmaktadır.

Banka Taşımacılığı Nedir?

Bankaların her geçen gün sayısının artması bankaların kurulması ya da yerinin değiştirilmesi için gerekli olan malzemelerin nakliyatını gerektirmektedir. Özel bir taşımacılık olan banka taşımacılığı bankaların yer değiştirmesi gereken durumlarda banka taşıma işlemlerinin dikkatli bir şekilde gerçekleştirildiği hizmetlerdir.

Banka Nakliyatı Adımları Nelerdir?

Banka taşıması için nakliyat firmaları genel olarak aşağıdaki adımları izlemektedir:

  1. Taşınacak eşyaların miktarı ve ağırlığı saptanarak bir fizibilite gerçekleştirilir ve elde edilen sonuçlar dahilinde hangi nakliyat araçlarının kullanılacağı ile ilgili bir taşıma programı oluşturulur.
  2. Taşınacak eşyaların yeni taşıma adresinde hangi alanlara yerleştirileceği belirlenir.
  3. Ambalaj hizmeti isteniyorsa taşıma öncesi eşyalar ambalajlanarak banka taşımacılığı sırasında zarar görmesinin önüne geçilir.
  4. Banka ATM taşıma işlemleri, elektronik cihazların ayrı olarak paketlenmesi gibi işlemler halledilir.
  5. Yine para kasaları ve para sayma makineleri özel olarak paketlenerek nakliyat aracında özel bir bölgede muhafaza edilir.
  6. Eşyalar birbirine zarar vermeyecek şekilde düzenli olarak nakliyat aracına yerleştirilir ve daha sonra nakliyat aracından eşyalar dikkatli bir şekilde taşınarak yeni yerlerine götürülür.
  7. Montaj edilmesi gereken eşyalar varsa bu eşyalar montaj edilir.

Banka Taşımacılığında Firma Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banka taşımacsı çok dikkatli ve güvenli bir şekilde yapılması gereken bir nakliyat hizmetidir. Dolayısıyla nakliyat firmanıza karar verirken size nakliyat sigortası hizmeti sunan, kapalı ve güvenilir nakliyat araçları ve güvenilir nakliyat görevlileri ile çalışan nakliyat firmalarını tercih etmenizi öneririz. Yine para kasası, elektronik ve mekanik cihazlarınızın ayrıca paketlenmesi için özverili davranan ve bu işi yıllardır yapan nakliyat firmalarının banka taşımacılığı hizmetini almanız ilerde karşılaşabileceğiniz sorunların önüne geçmenizde size yardımcı olacaktır.

Banka Taşımacılığı Fiyatı Ne Kadar?

Nakliyat firmalarının sizlere sunduğu nakliyat firmalarının ücreti kullanılacak araçlar, ambalajlama ve diğer ek hizmetler, taşımacılık sırasında görevlendirilen personel sayısı gibi faktörler göz önüne alınarak belirlendiği için net banka taşımacılık fiyatı vermek mümkün olmayacaktır.  Bu nedenle iletişime geçerek fiyat alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir