Nakliyede Güvenliğin Önemi

Taşınmak İçin En İdeal Gün Ne Zamandır?
Kasım 1, 2018
25 yıllık deneyimimizle size hizmet sunuyoruz.
Kasım 2, 2018

Nakliyede Güvenliğin Önemi

 

Taşımacılık sırasında nakliye şirketi seçerken güvenlik önemli konular arasındadır. Nakliyeci firmayı seçmeniz sırasında referanslarına tam olarak bakabilmek, ambalajlama şekillerini öğrenmek gerekir.

Tam olarak evden eve nakliyat firmasının araştırılmasının yapılmaması karşımıza çıkacak beklemediğimiz sürprizlerle karşılaşmaması gerekmektedir. Bununla beraber taşıyıcı firmanın sigorta yapmasını talep etmeniz gerekir. Bununla beraber taşıma esnasında yapılacak olan sigorta Müşteriye sunulan bir ayrıcalık olarak yer almaktadır. Bu durum ayırt edici bir özelliktir. Görüştüğümüz nakliyecilerin kamyon çeşidini öğrenmek gerekmektedir.

Taşıyıcının özelliklerini tam olarak öğrenebilmek kendimizi de net bir şekilde açıklamak gerekebilir. Eşyalarımızın ve taşınacak durumda yer alan yerlerin özellikleri her zaman güvenilir ve kolay taşımacılıkta büyük önem göstermektedir. Bununla beraber anlaşmaya varacağımız nakliyeciyi önceden taşınacak durumda yer alan yere davet ederek sizde yüz yüze eşyaları ve yerin özelliklerini tam olarak göstererek taşınma zamanını karşılaşacağımız sürprizlerden kaçınmanız gerekmektedir. Sizde tüm detayları Balıkesir evden eve nakliyat firmasından kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Uluslararası Taşımacılıkta Güvenlik

Taşınacak olan yüklerin güvenliği önemli, taşıma sırasında güvenlik de lojistik sektörü konusunda da oldukça büyük önem taşımaya devam etmektedir. Bu teminatı verebilmek adına her lojistik firması her ne kadar bu anlamda yazılı bir kural olarak yer almasa bile nakliye sigortası yapmakla yükümlü olarak yer almaktadır.

Uluslararası nakliye uygulamaları içerisinde yükün güvenliği açısından birtakım çalışmalar ve düzenlemeler gerçekleştirilmiştir. Birleşmiş Milletler aracılığı ile hazırlanmış olan CMR konvansiyonuna tabi olarak yer almaktadır. Bu uygulama ile beraber hem yük sahibi hem de aracı kurumların hakları korumaktadır. Ülkemizde 1995 tarihinde taşımacılık anlamında bu anlaşmayı imzalayarak, uluslararası taşımacılık uygulamaları içerisinde belirlenen güvence ve teminatları kabul etmiştir.

CMR sigorta uygulamaları belirli limitleri kapsamakta ve taşıyıcı, taşınmak istenen malın gerçek ağırlığı üzerinden sorumluluk alabilmektedir. Bu yüzden özellikle kara yolu taşımacılığında tam güvenlik konusunda özel kara yolu nakliye sigortası son derece önemli konular arasında yer almaktadır. Taşınacak olan malların hasarlı, eksik ya da kayıp olarak yer alması durumlarında devreye giren bu sigorta uygulamaları ile beraber operasyon güvence altına alınmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir