Şehir İçi Nakliyat Ne Kadar Sürede Yapılır?

Nakliyat Firmaları Nelere Karışmaz?
Kasım 10, 2018
Taşınma Yardımı Nedir? Kimlere Verilir?
Kasım 12, 2018

Şehir İçi Nakliyat Ne Kadar Sürede Yapılır?

Şehir için evden eve nakliyat, şehir dışı nakliyatlarına göre çok daha kolaydır. Buradaki maliyetin yarısından fazlası işçiliktir.

Balıkesir şehir içi nakliyat gibi şehir içi hizmetler istendiğinde, zaman kaybı pek olmaz. Taşınmanın bir günden fazla sürmesi durumunda işçilere fazladan ödeme yapılmaktadır. Bu da ne yazık ki taşınma maliyetini arttırmaktadır. Birçok kişi taşınırken sigortasız ve ekonomik seçenekleri tercih ettiği için eşyaların zarar görmesi söz konusu olabilir. Nakliye sürecinde, zamanlama son derece önemlidir. Çünkü ihtiyacın ve masrafların dengelenmesi gerekir.

Şehir İçi Nakliyat Süresi Hakkında

Şehir içi nakliyat süresi, eşyaların fazlalığına, çeşidine ve durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Eğer, yol üzerinde çok fazla zaman harcanmamış ise, genellikle taşınma işlemleri aynı gün içerisinde bitiyor. Taşınılacak evin 3+1 olduğu düşünülürse, taşınılacak mesafenin uzunluğu da 2-3 saatlik bir yerdeyse, ortalama olarak taşınma saat 4 gibi bitmiş olmaktadır.

Şehir İçi Nakliyat İşleminin Aynı Gün İçerisinde Bitmesi İçin Neler Yapılabilir?

Şehir için evden eve nakliyat işlemi yapacaksanız ve bu işin aynı gün içerisinde bitmesini istiyorsanız, bazı şeyleri önceden ayarlamış olmanız gerekiyor. Bu yöntemlerle zamanı iyi yönetebilir, aynı zamanda da maliyeti düşürebilirsiniz:

  • Eşyalarınızı kendiniz kolilere koyarak paketleyin. Mutfak eşyaları, giysiler, kitaplar, kırılacak eşyaları ayrı ayrı kolilere yerleştirin. Bu taşınması sırasında işinizi hızlandıracak.
  • Nakliyat firması için önceden evinizin önünde park alanı ayarlayın. Evinizle araç arasındaki mesafenin en fazla 20 metre olmamasına özen gösterin. Aksi durumda taşınma işleminiz uzayabilir.
  • Eşyalarınıza göre araç isteyin. Firmalar bu noktada size en uygun araçları tahsis edecektir. Eksik bilgi verirseniz eşyalarınız araçlara sığmaz. Siz de fazladan ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.
  • Kolaylık olması açısından önceden paketleme yaparak özel eşyalarınızı kolileyebilirsiniz. Üzerine yazacağınız etiketlerle sorunsuz bir biçimde aradığınızı bulacaksınız.
  • Eşya taşımak istediğinizde araç seçimi de son derece önemlidir. Şehir içinde de olsa üstü açık olan araçların kullanılmaması gerekir. Çünkü bu araçlardan eşyalarınızın düşme riski çok yüksektir.
  • Nakliye çözümleri için evden eve nakliyat firmaları arasından size en güvenilir olanı seçmeniz önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir