Nakliyat Firmaları Nelere Karışmaz?

Asansörlü Taşımacılık Nedir? Nasıl Yapılır?
Kasım 9, 2018
Şehir İçi Nakliyat Ne Kadar Sürede Yapılır?
Kasım 11, 2018

Nakliyat Firmaları Nelere Karışmaz?

Balıkesir evden eve nakliyat firmaları arayanlara karar vermeleri için nakliye firmaları hakkında bilgiler veriyoruz.

Kiracıysanız ya da evinizi değiştirmek istiyorsanız Balıkesir evden eve nakliyat firmaları nelere karışmaz, size düşen görevler nelerdir bilmeniz gerekir. Evden eve nakliyat denildiğinde ilk akla gelen konu, hangi eşyaların kurulumunu yapıp hangilerini yapmadıklarıdır. Genelde teknik elemanlarla çalışmayan nakliyecilerin bazıları eşya montajı konusunda da destek verebilir.

Evden eve nakliye konusunda;

  • Klima sökümü,
  • Kombi sökümü,
  • Tasarım avizelerin sökülmesi gibi işleri yapmazlar.
  • Ayrıca mutfak dolaplarının sökümü de yapılmamaktadır.

Yani evlerin demirbaşı sayılan bu tür ürünlerde sökme işlemine karışmamaktadır. Bununla birlikte nakliye firmalarının hizmetlerine göre ücretleri değişmektedir.

Nakliyat Firmaları Neleri Paketler?

Balıkesir evden eve nakliyat hizmeti almak istediniz ve bir firmada karar kıldınız. Size birçok alternatif sunulacaktır. Bunlardan biri, sadece büyük eşyaların paketlenip taşınmasıdır. Bu şekilde siz kıyafetlerinizi, mutfak eşyalarınızı ve diğer eşyaları paketlersiniz. Koltuk, beyaz eşya, kitaplı gibi eşyaları ise nakliye firmaları paketler.

Bir diğer seçenekte ise siz elinize hiçbir şey sürmezsiniz, tüm taşınma işinizi taşınma ekibi üstlenir. Bu seçenek söz konusu olduğunda dikkat çeken detay, fiyat olacaktır. Hem sigortalı hem de her şey dahil taşınma sürecinin tamamlanması için evden eve nakliyat konusunda bu full paketleri tercih edebilirsiniz.

Nakliye firmalarının karşıladığı masraflar arasında yer alan her kalem için sigortalı taşımacılık yapılabilir. Paket kapsamında değerlendirilen birçok hizmet isteğinize göre değişmektedir.

Yan Hizmetleri İçin Bilgilendirme Gerekiyor

Nakliye firmalarının yan hizmetleri her zaman vardır. Bunun için özellikle şehir dışı taşımacılık söz konusu olduğunda ek hizmetler için anlaşabilirsiniz. Bu hizmetlerle daha ekonomik olarak nakliye hizmetlerinizi alabilirsiniz. Beyaz eşya montajı, gardrop ve masa kurulumu gibi işler için nakliyecinizle görüşerek destek verip vermediği konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Başında Durmanıza Gerek Yoktur

Bazı kurumsal taşımacılık hizmetleri dışında evden eve nakliyat firmaları evinizi taşırken başında durmanızı gerektiren bir hizmet vermezler. Bu yüzden siz diğer işlerinizi hallederken nakliye uzmanları taşınma işinizi halledecektir. Teklifinizi alırken almak istediğiniz hizmetin detaylarını mutlaka konuşmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir