Kütüphane Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

Taşınma Yardımı Nedir? Kimlere Verilir?
Kasım 12, 2018
Erdek Asansörlü Evden Eve Nakliyat
Kasım 14, 2018

Kütüphane Taşımacılığı Nasıl Yapılır?

 

Balıkesir’de kütüphane taşımacılığı ile parça eşyalarınızın istediğiniz adrese taşınması için Balıkesir evden eve nakliyat firmaları ile iletişime geçebilirsiniz.

Kütüphane Taşımacılığı Nedir?

Kütüphane taşımacılığı, kütüphanelerin taşınması gereken durumlarda içerisindeki kitapların, rafların, kitap okuma sandalye ve masalarının demonte edilerek yeni yaşam alanlarına taşınmasını kapsayan bir nakliyat hizmetidir.

Kütüphane Taşımacılığı Nasıl Bir Nakliyat Hizmeti Gerektirir?

Kütüphane taşıması gerçekten çok özenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gereken bir nakliyat hizmetidir. Zira, kütüphanede bulunan nadide, eşsiz ve eski kitapların taşınması sırasında bu kitapların saptanarak ayrıca kolilenmesi; kitapların kütüphanedeki sırası ile yeni kütüphaneye yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlemlerin gelişigüzel yapılması kitapların zarar görmesine ve yeni kütüphanenin karmakarışık bir alana dönüşmesine neden olacaktır. Bu nedenle oldukça titiz davranmak gerekir.

Kütüphane Taşımacılığı Adımları

Anlaştığınız nakliyat firması kütüphane taşımacılığı hizmetini genel olarak sizlere aşağıdaki adımları izleyerek sunacaktır:

  1. Planlama

Öncelikle anlaştığınız firma personelleri kütüphaneye gelerek nasıl bir taşıma yöntemine başvuracakları, taşınacak eşya sayısı, özel taşıma yöntemlerinin gerekip gerekmediği konusunda bir ekspertiz çalışma yaparlar ve bu çalışma sonucu kullanılacak nakliyat aracı başta olmak üzere pek çok nakliyat işlemine karar verilir.

  1. Kolileme – Diğer Özel Hizmetler

Taşınma için belirlediğiniz gün ve saatte nakliyat için görevlendirilen personeller adrese gelirler ve kitaplarınızı sıralamalarını bozmadan, özel ve nadide kitaplarınızı ve diğer eşyaları özel olarak paketleyerek kolileme işlemlerini yaparlar.

  1. Demontaj

Firma görevlileri eğer kütüphanenin rafları ve diğer eşyaları taşınacaksa bu durumda bu eşyaların demonte edilmeden götürülebileceklerini bu şekilde; demonte edilmesi gerekilen eşyaları ise demonte ederek nakliyat aracına taşırlar.

  1. Sevkiyat

Sevkiyat aşamasında kütüphaneniz yeni alana taşınır, demonte edilen eşyalarınız monte edilir ve kutular sıralamalarını bozmadan raflara yerleştirilir. Özel olarak paketlenen eşyalar da açılarak belirlenen bölgelere yerleştirilir ve nakliyat işlemi tamamlanır.

Kütüphane Taşımacılığı Fiyatı Neye Göre Belirlenir?

Firmalar kütüphane taşıması fiyatı belirlerken taşınan eşyalarınızın sayısını, kullanılan nakliyat aracı sayısını ve kullanılan personel sayısını, istenen özel nakliyat hizmetlerini göz önünde bulundurarak size bir fiyat belirlemektedir. Bu nedenle net bir fiyattan bahsetmemiz mümkün olmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir