Nakliyede Montajın Önemi

Evden Eve Nakliyat Nedir Nasıl Yapılır?
Kasım 3, 2018
Ofis – Büro Taşımacılığı Nasıl Yapılır?
Kasım 5, 2018

Nakliyede Montajın Önemi

 

Birkaç parçadan oluşan mobilyaların yeni noktalarına hasarsız bir şekilde taşınması için mobilyanın monta ve demontajı yapılarak taşınması gerekmektedir.

Taşınacak olan mobilya veya taşınma sırasında diğer eşyaların zarar görmemesi adına sökülmesi ve daha sonra montajının yapılması gerekmektedir. Evden eve nakliye sırasında bu gereçler kapı kolları, ayaklar, kapakları ya da dışarıya doğru çıkacak olan parçalar olabilir. Taşıma sırasında kolaylık sağlamasından dolayı demontaj yapılacak olan tüm mobilyaların sökülerek taşınması doğru bir uygulama olarak yer almaktadır. Demontaj uygulamalarını her nakliyat firması verebilmektedir. Sizde Balıkesir evden eve nakliyat firmasından montaj demontaj hizmeti alabilirsiniz. Bu anlamda uygulanacak olan işlemler montaj konusunda hizmeti açıklarken hangi eşyaların sökülüp kurulacağını yazmanızdır. Bu sayede en doğru fiyat tekliflerini alarak evlerinizi taşıyabilirsiniz.

Nasıl Çalışır?

Eşyalarınız kamyon içerisinde yüklenmeden ilk olarak sökülecek her parça paketlenmektedir. Daha sonra ise nakliye kamyonuna yüklenmektedir. Dikkat edilecek noktalar arasında önemli iki nokta bulunmaktadır. Bu parçalar üzerinde çıkıntı oluşturacak vida ya da benzeri parçaların bırakılmaması gerekmektedir. Sökülecek olan parçaların paketlenmeden kamyona yüklenmemesi gerekmektedir. Bu iki nokta mobilyanın çizilmesini tam olarak önlemektedir.

Fiyatlama

Mobilyaların söküm uygulamaları ve montajını tüm evden eve nakliyat firmaları yapabilmektedir.  Bu standart bir hizmet olarak yer almaktadır. Bu yüzden fiyatı çok fazla etkilememektedir. Bununla beraber bazı mobilyaların sökümü ve montajı konusunda ise ekstra fiyatlama yapılabilmektedir. Nakliye şirketlerini tercih edilmesinin nedenleri arasında yeni bir adrese taşınma sırasında bir çok iş içinde bir de eşya taşımama durumu ve yeni evimize bir an önce yerleşmek istenmesinden kaynaklanmaktadır. Taşınma işlemleri ilk olarak sona stresli ve zor durumda bulunuyorken sırtımızdaki yükün bir bölümü nakliye firmalarına devrederek paylaşabilmek doğru bir adım olarak yer almaktadır.

Bununla beraber nakliye şirketlerinin sunmuş oldukları pek çok hizmet bulunuyorken her evden bulunan taşınırken yapılması gereken bazı işleri üstlenmemektedir. Bazı nakliyat firmaları bu işleri üstlenmekten kaçınabilmektedir. Taşınacak olan mobilyaların montaj ve demontajını gerçekleştiren nakliyat firmaları bu mobilyanı duvar kısmına monte etme işine yanaşmamaktadır. Bununla beraber pek çok evde yer alan özel dizayn mobilyaların bazı duvara bir kaç yerden montajı yapılarak kullanılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir